Beskydy na dosah každému

Publikoval René Šaffa v

Východ Slunce nad Bohumínem

Možná je některým známé pohoří dalekým výhledem, ale ne vždy je tomu tak. Podhůří Beskyd i samotné vrcholy stačí „jen“ navštívit. Rodí se slunečný den, proč nejet právě tam..

Samotné Beskydské vrcholy se tyčí několik desítek kilometrů v okolí Moravskoslezského kraje. Za Ostravou, v Bohumíně se mi nabízí pohled konkrétně na Lysou horu, Smrk a Pustevny – jsou jako na dlani. Jen si vybrat, ale to si lze rozmyslet taky až při jízdě.

Bezpečně cyklostezkami

Za jednu věc jsem obzvlášť rád. Mám sice horské kolo s pevným rámem, ale dá se vyjet i s kamarádem, jedoucím na silničce. Jezdí se tady po upravených a přehledných cyklostezkách, až na nějaké přejezdy po silnici. Čeká mě delší výjezd, tak nezapomínám na pitný režim – mám alespoň dva bidony s iontovým nápojem, v kapsách dresu proteinovou tyčinku a na kole oblíbené dva banány.

Ráno se vydávám s kolem ven, zapínám cyklocomputer a volným tempem vyrážím. Nedá se zabloudit, napojím se na nedalekou cyklostezku a jedu do kopců. Už v Bohumíně samotné kopce jsou na obzoru krásně vidět. Projedu kolem Vrbických jezer a dál už jen podél řeky Odry. Po příjezdu do Ostravy, kolem Koblova se pak už držím řeky Ostravice a ta mi bude dělat prakticky společnost téměř celou cestu.

Ostravu projíždím v klidu a přehledně, cestou je toho dost vidět, příkladně kanoistickou dráhu na řece, či Slezskoostravský hrad. Hned za ním se cyklostezka natahuje směrem na Vratimov. Tudy jsem už příjemně zahřátý, tak do toho šlápnu a zvýším tempo – naprosto to k tomu svádí. Za Vratimovem začíná taková „cyklodálnice“, kterou se dostávám do Paskova. Ten projedu poměrně rychle a „dálnicí“ pokračuji do Frýdku-Místku.

Kompletní článek dočtete pohodlně na: https://www.mtbiker.cz/clanky/123660/tip-na-vylet-beskydy-na-dosah-kazdemu-uzil-jsem-si-a-dal-si-do-tela.html


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *