Jednopřevodník, nebo „dvouplacka“ – Fenomén, nebo praktičnost?

Publikoval René Šaffa v

Setkávám se s řadou názorů a přesvědčení, že tohle, nebo támhle to, je právě to pravé a nic jiného nesmí na kolo. Oba řadící systémy, myslím, mají své plusy i mínusy a já bych se na ně teď rád stručně podíval.

Ne jeden názor, ne jedna zkušenost o tom, že jednopřevodník je jen marketingová záležitost, je denním obsahem internetových fór a diskuzí. Já, ačkoli jsem k „jednoplacce“ ještě nějak nedospěl, bych rád shrnul její výhody. A dost možná i sám sebe přesvědčím k přestavbě svého kola.Rozhodně to není jen marketingová záležitost. Je to posun kupředu a má to smysl.

Jaké je to vlastně jezdit s jedním převodníkem? Dost závisí na tom, co kdo jezdí: řádění v lese, sjíždění trailů, XC tratě,… Tady vidím potenciál užití jedné „placky“, jen si zvolit její velikost, resp. počet zubů. I tehdy je to bez omezení, pokud máte doma několik různě velkých převodníků (či oválný), stačí si je jen přehodit, dle typu terénu a stylu jízdy.

Zadarmo to nebude

Je třeba počítat s nějakou tou investicí – řádově v tisícikorunách (v závislosti zvolených komponent), co vše je třeba nakoupit. Zda jsem výměnu schopen provést sám, nebo musím navštívit cykloservis. V případě, že navštívíte servis, je dost snazší to nechat zcela na nich. Po krátké konzultaci je vám mechanik, či prodejce schopen vše sesumírovat a vysvětlit.

Celkové shrnutí výhod a nevýhod je k dispozici v kompletním článku na: https://www.mtbiker.cz/clanky/123674/jednoprevodnik-nebo-dvojplacka-fenomen-nebo-prakticnost.html

Článek je především určen cílové skupině, která má prvotní a začátečnické otázky. Zde můžete najít rozhodující odpovědi, vedoucí k další diskuzi. Neváhejte mě kontaktovat v kontaktním formuláři na domovské stránce, nebo komentovat zde hned pod článkem.

Kategorie: Tipy a triky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *