Test: helma GIRO Source MIPS Mat – společník na traily

Publikoval René Šaffa v

Silnice, štěrk, trail, … Je jedno jaký terén či povrch vede trajektorii našich kol. Na kole vždy jedině s helmou! Na hlavu se mi dostala helma od výrobce GIRO, model Source MIPS Mat a to doslova! Jaké mám z ní pocity, a očekávání se podívejme níže.

První dojem

Helma je z dílny Kalifornského výrobce, který má již letitou praxi v oblasti ochrany hlavy a tak samozřejmě i tuto helmu vybavil systémem MIPS, aby nezůstal pozadu. Kdo ještě o tomto systému neslyšel, jedná se o systém ochrany, jež umí pohlcovat rotační energii při nárazu.

Source je vybavena 17-ti větracími otvory a polohovatelným kšiltem, připevněným dvěma postranními šrouby. V místech s otvory jsou zároveň vhodné prostory pro instalaci přídavných doplňků, jako je akční kamera, nebo světlo. Upínací systém Roc Loc 5 zajišťuje komfortní usazení na hlavě a ve spolupráci s Coolfit výstelkou zaručuje pohodlí. Celkově budí zvědavost a na první použití se nenechá dlouho čekat.

Vzhled – sázka na jednoduchost

Již při unboxingu je zřetelné, že se jedná o trailovou helmu. Samotný obal je kartónový a mimo helmu v něm najdeme i stručný návod. Model Source je v nabídce v jednoduchých, matných barevných provedeních, ostatně jak je uvedeno již v samotném názvu modelu. Aktuálně testovaná helma je s označením „Mat Trim Blue“ ve velikosti M s vlastní zjištěnou hmotností 335 gramů. Použitá matná barva není úplně nevhodnější na údržbu, povrch často může působit uťapaným dojmem. Ale tato modrá je dobrá ☺. Ostatně odolnost proti běžným šrámům garantuje polykarbonát, který kryje skořepinu i ze spodu.

Celý článek se zobrazí po rozkliknutí tohoto odkazu.

Kategorie: Tipy a triky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *