Test: Superior XF 979 RC – z krabice rovnou na start

Publikoval René Šaffa v

Při pohledu na tento model si ho buď zamilujete, nebo ho přehlédnete. Troufám si tvrdit, že sklidí u každého alespoň několik minut obdivu. Jedná se o celokarbonový, celoodpružený model z dílny kopřivnických vývojářů a tak už jen za to, že tohle vyšlo do světa ze zlatých českých ručiček, stojí za uznání.

Na první pohled lze poznat, že se jedná o závodní model, a když se mi tento bajk dostal na krátkodobý test do rukou, vyloženě jsem se na jeho sedlání těšil. Měl jsem ho možnost vyzkoušet sice na měsíc, což není úplně celá sezona, nicméně tohle kolo ve mně zanechalo několik dojmů. Od prvního usednutí do pedálů se mě zmocnilo snad tisíc pocitů.

XC, maratón, nebo trail?

Jak je již z názvu patrné, značka RC značí -RACE- a na závodní dráze je skutečně doma. Momentálně kalendář závodů nepřetéká termíny, takže jsem se rozhodl vyzkoušet kolo jak na stezkách, tak na trailech i lesních cestách.

Po prvotním obdivování samotné geometrie, mě nepřestala udivovat i samotná barva – bílá perleť. Tohle kolo prostě přitahuje pohledy a vyloženě na sebe láká i tím, čím je osazeno.

Jak si bajk dále celkově vedl, dočtete jako obyčejně na bike-foru zde.

Kategorie: Tipy a triky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *