Dosáhnout na další vrchol – strážce Jeseníků

Publikoval René Šaffa v

Neznám cyklistu, který by nenavštívil nejvyšší horu Moravy, Slezska a celkově pátou nejvyšší horu Česka. A pokud nenavštívil, minimálně o tom přemýšlel nebo se na ni chystá.Dá se zdolat pěšky, na kole a prakticky z kteréhokoli bodu si vyberete. Ano, jedná se o Praděd! Někdy nazýván také jako Český ledovec. Já ho s kamarádem hodlal zdolat na kole přímo z místa bydliště.

Příprava na cestu

Je nám jasné, že to nebude jednoduchý výjezd, ale když kolo miluješ a výzva je Ti výzvou… Samotnou přípravou je pravidelná jízda na kole a schopnost vydržet několik hodin v sedle. Velmi důležité je to, co večer člověk před jízdou jí. Nedám si bramboráky s nivou, kachnu se zelím apod. Volím těstoviny s tvarohem, kakaem a sypané cukrem. Chystám dres, ponožky, rukavice, gely, nějakou tu proteinovou tyčinku, bidony na iontový nápoj (dochystám ráno), doklady a peníze. Další důležitou částí je kvalitní spánek, takže zaléhám poměrně brzy.

Telefon mi zvoní v 3:45, vystřelím z postele, dám si vlažnou sprchu a chystám snídani. Něco po čtvrté hodině ke mně doráží kamarád Petr. Dáme oblíbené sypané müsli s medem, chia semínky, ořechy, další sušené ovoce a vše zalité ohřátým mlékem – na tohle dovedu fungovat skoro celý den. Mezitím, co se snídaně lehce stráví, probíráme, kudy najedeme na naši trasu. Oblékám dres, zadní kapsy vybavím nezbytnými doplňky, obléknu lehčí bundu a vytahuji kolo.

Můžeme vyrazit

S odbíjející pátou hodinou jsme s Peťou před barákem. Oba nachystaní, zacvakáváme tretry do pedálů a vyrážíme. Máme před sebou poněkud nemalý kus cesty, tak vyjíždíme takovým volným tempem. Jedeme na svých horských kolech s pevnými rámy, Peťa ještě se svým legendárním ocelovým s 26“ koly.

Kompletní článek z výjezdu a veškerými detaily pohodlně dočtete na tomto odkazu: https://www.bike-forum.cz/magazin/123707/tip-na-vylet-dosahnout-na-dalsi-vrchol-strazce-jeseniku.html


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *